Pár slov o mně

IT se profesně zabývám již více než 25 let. Mám zkušenosti s podporou jednotlivých uživatelů i s prací ve velkém datacentru, kde jsem vedl tým systémových administrátorů a starali jsme se o více než 10 000 serverů. Nejsem ale typický ajťák, kterého znáte ze seriálů, mám různorodé záliby a životní zkušenosti. Několik let jsem pracoval ve vedení středně velké obchodní firmy. Tam jsem se jako doplněk k mé hlavní práci také staral o počítačovou síť, ale zejména jsem osobně dělal produktový management, zahraniční obchod a dohlížel na administrativu a logistiku. To vše mi umožňuje mít celkový náhled na zasazení IT v chodu firem a komunikovat odborné věci co nejsrozumitelněji.

Více než 25 let se rovněž zabývám zpracováním zvuku, zejména na počítačích. Mám zkušenosti s návrhem technického vybavení nahrávacích studií a se všemi aspekty nahrávání a dalšího zpracování mluveného slova jako interpret, režisér, technik, překladatel a úpravce textů. Díky své celoživotní zálibě ve filologii znám podrobně normativní výslovnost češtiny a též zásady výslovnosti jmen v desítkách jazyků. Jsem autorem knihy Zvuk na PC, vydané v edici Knihy iDnes v roce 2001. Založil jsem odborný web Svět mluveného slova (svetmluvenehoslova.cz).

Programoval a scriptoval jsem například v těchto jazycích (prostředích): Python, JavaScript/jQuery, PHP, HTML/CSS, POSIX Shell (bash), FoxPro, Pascal, Fortran.

Mnoho let pracuji s různými verzemi Windows, Unixem i Linuxem. Mám certifikát z projektového řízení PRINCE2 Foundation. Ovládám plynule anglický jazyk, částečně se domluvím německy a rusky.

MK5kul150px

Reference

Pracuji pro velkou společnost. Počítač potřebuji prakticky nonstop. Pan Ing. Kříž se mi o programy stará již řadu let a zjistila jsem, že všechno se dá řešit! Jsem velmi spokojená s jeho vstřícným a profesionálním jednáním na vysoké odborné úrovni. Vysoce si cením jeho spolehlivosti.

Mohu jej vřele doporučit jako vynikajícího odborníka a slušného člověka.“

Eva Nováková

podnikatelka, Praha 10

Pan Ing. Kříž je IT specialista s výbornými odbornými znalostmi, zkušenostmi a potřebným přehledem. Je komunikativní, vstřícný, s profesionálním přístupem, ochotný řešit i „banální“ záležitosti v této oblasti. Naší společnosti zajišťuje komplexní fungování IT a servis počítačů, vč. tiskáren a zabezpečení dat v souladu s GDPR. Pro naše připravované projekty vytváří i promyšleně fungující webové stránky. 

Jeho služby, se kterými jsme velmi spokojeni, ostatním zákazníkům určitě doporučuji.“

Radka Hermanová

jednatelka, K.P.A.R. consulting s.r.o., Praha 4

Téměř dva roky jsem pracoval pod vedením pana Miloslava Kříže. Vždy jsem si byl jistý jeho rozhodnutími a znalostmi IT provozu, díky kterým byla moje práce mnohem jednodušší a jasnější. Chtěl bych zmínit, že Miloslav vyvinul v javascriptu nástroj, který výrazně zpřehlednil webové uživatelské rozhraní softwaru pro zpracování požadavků klientů, a tak zvýšil efektivitu produkčního týmu a snížil pravděpodobnost nevyřízení požadavku zákazníka na minimum.

Miloslav má dobré znalosti technologií i znalosti všeobecné a vždy jsem nacházel inspiraci v našich rozhovorech. Jsem vděčný, že jsem měl možnost se s ním potkat a spolupracovat.“

Jasenko Cicvara

IT odborník, Praha 5

Kontaktujte mě

Pro další informace či konkrétní domluvu prosím zavolejte nebo pošlete mail či SMS.

731 401 854

(je možné kliknout pro volání)

Copyright © 2021 Miloslav Kříž